Już od początku roku 2021 cała branża rowerowa przeżywa zarówno boom jak i kryzys.

Jak się zapewne domyślacie mamy tu na myśli ogromne zainteresowanie zakupem rowerów ze strony konsumentów, które zostało spotęgowane trzema głównymi czynnikami: modą na aktywny i zdrowy tryb życia, pandemią COVID19,  jak również większą świadomością dotyczącą ochrony środowiska.

Jak się szacuje te wszystkie elementy spowodowały wzrost sprzedaży rowerów o około 50% w przeciągu ostatniego roku pomimo olbrzymich problemów z ich dostępnością. 

Drugim biegunem boom’u rowerowego jest kryzys wywołany globalną pandemią, negatywnie wpływający na ilość dostępnych rowerów, części do ich montażu oraz akcesoriów rowerowych. Jednocześnie olbrzymi wzrost kosztów transportu kontenerowego, powoduje przyspieszony wzrost cen rowerów, części i akcesoriów.

Te dwa skrajne ww zjawiska kształtują zmiany nie tylko w branży rowerowej, która jest nam niezmiernie bliska, ale są trendem ogólnoświatowym. Ogólna dostępność produktów/półproduktów i rosnące ceny spędzają sen z powiek nie tylko dostawcom surowców, ale i produktów końcowych.

 

Jak sobie radzimy w dobie braków towarowych?

Będąc na rynku rowerowym już od niemal dekady staramy się przewidzieć elementy które mogą wpłynąć na naszą działalność w zakresie ‘spełniania marzeń rowerowych’ naszych klientów.

Każdego dnia ‘walczymy’ z hurtowniami i dostawcami by mieć dla Was towar w naszym salonie. Często jest to mozolne zadanie, które jedynie przy dużej dozie determinacji przynosi efekty.

W tym momencie mamy na stanie blisko 250 rowerów i znaczące zapasy magazynowe części i akcesoriów rowerowych.

Co radzimy naszym klientom?

Zawsze staramy się rzetelnie i w sposób profesjonalny wspierać naszych klientów. W obecnej sytuacji rekomendujemy rozpoczęcie poszukiwań wymarzonego pojazdu z dużym wyprzedzeniem. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowania w momencie, gdy nadejdzie sezon rowerowy.

Jeśli trafiłeś na upragniony rower w sklepie internetowym czy stacjonarnym nie odwlekaj decyzji bo podobna okazja może się szybko nie powtórzyć.  

Zapraszamy na naszą stronę sklepu, gdzie możecie nie tylko zobaczyć które rowery są dostępne, ale także przewidywane w najbliższych terminach realizacji. Zawsze jednak zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośrednio w sklepie stacjonarnym, gdzie jesteśmy w stanie doradzić najlepiej zarówno z posiadanych aktualnie rowerów, ale wybiec w doborze rowerów na kilka miesięcy w przód.  

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to compare.