Filtruj według
Dostępność
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

AMORTYZATORY TYLNE

Widać  12 towar/y z  179 towar/ów

W rowerze znajduje się wiele części, które pełnią bardzo ważne funcje. Większości z nich, osoby wykorzystujące swój jednoślad rekreacyjnie, nie są świadomi. Do takich części należą m.in amortyzatory rowerowe tylne, które inaczej nazywane są damperami. Ich wachlarz zalet jest bardzo szeroki. Podobnie jak amoryzatory przednie, dbają one o bezpieczeństwo kolarza, a także zapewniają mu wygodę podczas jazdy, w szczególności tę po nierównym terenie. Niwelują one również nieprzyjemne drgania, które pojawiają się podczas jazdy np. po kamienistych drogach.

Jak wybrać amortyzator rowerowy tylny do swojego roweru?

Podczas wyboru odpowiedniego amortyzatora do roweru, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, które są niezbędne, gdy chce się kupić właściwy model dampera. Najistotniejszą kwestią jest to, że tylny amortyzator rowerowy musi pasować do ramy. Nie wszystkie amortyzatory będą odpowiednie do danego modelu, dlatego przed zakupem elementu, jakim jest damper, warto poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie i poszukać informacji na stronie poducenta bądź w Internecie. Równie ważne, gdy kupuje się amortyzator do roweru tylny, są wymiary dampera; jego długość, szerokość i średnica tulejek. Należy zmierzyć rozstaw ramy, w miejscach, w których będzie się montować amortyzator i do niego dobrać właściwe tulejki.

Tylny amortyzator rowerowy zwiększa wagę roweru

Każdy, kto chce zamontować ten element w swoim rowerze, musi zdać sobie sprawę, że wraz z amortyzatorem rowerowym tylnym, jednoślad zwiększy swoją wagę. Damper zniweluje mocne drgania, zwiększy bezpieczeństwo i wygodę jazdy, ale jednocześne będzie on wymagał od kolarza więcej wysiłku, szczególności na trasach górskich. Montaż tego elementu wymaga minimalnego poświęcenia, ale gdy się założy, natychmiast zauważy się różnice w jeździe.

Product added to compare.