Klocki hamulcowe do hamulców tarczowych.

Na chwilę obecną mamy na rynku kilkanaście najpopularniejszych modeli hamulców tarczowych z czego wiele z nich posiada swój własny rodzaj okładziny hamulcowej.

Na całe szczęście nie jesteśmy zdani na kupowanie okładzin tylko i wyłącznie od producenta danego hamulca. Wiele marek wyspecjalizowało się  w produkcji okładzin do różnych typów hamulców.

Jesteśmy dystrybutorem kilku marek, które wiodą prym na światowym rynku w produkcji wszelkiego rodzaju okładzin do hamulców tarczowych.

Marka EBC jest z nami od lat:
@ebc brakes
EBC produkuje wysokiej jakości części hamulcowe samochodowe w tym klocki hamulcowe oraz sportowe tarcze hamulcowe do różnych zastosowań. W przypadku gdy od klocków oczekujemy ponadprzeciętnych osiągów to marka EBC jest świetnym wyborem. 

Marka EBC klocki rowerowe dzieli na trzy różne  „mieszanki” oznaczone w nazwie danego modelu.

 


Jeśli przy numerze produktu znajdziemy dopisek „R” do czynienia mamy z okładzinami o wyjątkowej mocy, przeznaczonej do najbardziej agresywnej jazdy. Liczy się wydajność oraz siła hamowania. Żywotność okładzin schodzi na drugi plan. Są to rozwiązania dla ludzi nie idących na kompromisy lub zawodników dla których każdy ułamek sekundy przed rozpoczęciem hamowania jest na wagę złota.

Drugie możliwe oznaczenie przy nazwie to „HH”. Oznacza ono wyjątkowo długą wytrzymałość okładzin. Takie klocki świetnie sprawdzą się w rowerach, które często jeżdżą w błocie, deszczu lub po prostu w ciężkich warunkach. Mieszanka jest trudnościeralna i zachowuje integralność dużo dłużej niż wszystkie inne wersje. Niestety nie jest ona przeznaczona do ekstremalnych zastosowań, nie zapewnia aż tak dużej mocy jak model „R”.

Są też wersje bez oznaczeń, na zwykłej szarej płytce. To podstawowe okładziny zapewniające przyzwoitą siłę hamowania i najmniejszą szkodliwość dla tarczy. Są to najtańsze rozwiązania, stosowane w zdecydowanie największej liczbie rodzajów rowerów.

Druga marka jaką mamy przyjemność prowadzić to Trickstuff. 

@trickstuff

Jest to mała niemiecka marka specjalizująca się w hamulcach. Właścicielem Trickstuff jest rozsławiony DT Swiss. 

Trickstuff oferuje okładziny wysokiej jakości. Podobnie jak EBC w kilku kategoriach. Modele „Power” do najbardziej agresywnej jazdy i wydajnej siły hamowania, „Eco” zwykłe proste okładziny do zastosowań codziennych jak i „Standard” charakteryzujące się dużą siłą ale także wysoką wytrzymałością. Dodatkowo wartym uwagi jest wprowadzony „E-NOX” przystosowany do rowerów elektrycznych o wydłużonej wytrzymałości. 

Wiele osób obawia się tzw. „nieoryginalnych” okładzin hamulcowych. Jak się okazuje, są firmy, które potrafią zrobić produkt tak samo dobry, a często nawet lepszy dzięki specjalizacji w danej dziedzinie. 

My jako użytkownicy produktów zarówno EBC jak i Trickstuff (w ciężkich zastosowaniach min. błotnych zawodów enduro) możemy z pełną odpowiedzialnością polecić rozwiązania tychże firm. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to compare.